Herşey Gülümse(t)mek İçin...:))
Forumumuzdan Daha iyi yararLanabiLmek İçin üye oLmaLısınız =)
Herşey GuLumse(t)mek İçin.. :)
Forumumuzdan Daha iyi yararLanabiLmek İçin üye oLmaLısınız =)
Herşey GuLumse(t)mek İçin.. :)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zencefilli Kurabiye

YazarMesaj
İrem
EmeKçi
EmeKçi
İrem

Rep Gücü : 11508
Rep puanı : 103

Güç Sistemi
Başarı Puanı:
Zencefilli Kurabiye Img_left4450/10000Zencefilli Kurabiye Empty_bar_bleue  (4450/10000)
AktifLik:
Zencefilli Kurabiye Img_left4500/10000Zencefilli Kurabiye Empty_bar_bleue  (4500/10000)
GüçLüLük:
Zencefilli Kurabiye Img_left4475/10000Zencefilli Kurabiye Empty_bar_bleue  (4475/10000)

Zencefilli Kurabiye Empty
MesajKonu: Zencefilli Kurabiye   Zencefilli Kurabiye Icon_minitimeC.tesi Mayıs 02, 2009 8:33 pm

Zencefilli Kurabiye

ZENCEFİLLİ KURABİYE

Malzeme

1 su bardağı esmer veya beyaz toz şeker, 1 adet yumurta, 1 paket (250) gr tereyağı (oda ısısında yumuşamış), 3,5-4 su bardağı un, 1 kahve fincanı çok ince çekilmiş ceviz, 1 tatlı kaşığı zencefil, 1 tatlı kaşığı tarçın

Yapılışı

Çukur bir kabın içine yumurta ve toz şekeri koyup iyice karıştırın. Ardından kalan tüm malzemeler ilave edip iyice yoğurun. Hamura istediğiniz şekilleri verip yağlı kağıt serilmiş tepsiye diniz. Önceden ısıttığınız 170 derecelik fırında kızarıncaya kadar pişirin. TİJENDEN NOT: Ben üzerini ilk kez denediğim royal ıcıng ile süsledim. Royal ıcıng'i ilk kez denedim. Bu yüzden çok başarılı değildi. Ama denemelerim devam edecek:)

Zencefilli Kurabiye
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kepekli Kurabiye
» Tuzlu Kurabiye